بیشتر محصولاتی که روانه بازار می‌شوند داری بسته بندی‌های مناسبی هستند که به طور کلی با نام جعبه‌های مقوايی شناخته می‌شوند. این جعبه‌ها گاه بسیار ساده هستند و گاه با طرح‌ها و نقش‌های مختلف مزین می‌شوند. حتی سایز و برش‌هایی که هر جعبه دارد با جعبه دیگر متفاوت است و همین امر سبب می‌شود که دسته بندی‌های مختلفی برای این جعبه‌ها وجود داشته باشد.

جعبه‌های مقوايی معمولی که رنگ زرد مایل به خردلی دارند اغلب از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند. این جعبه‌ها برای بسته بندی لوازم خانگی، اقلام عمده خوراکی و... استفاده می‌شود. مالکان کارخانه‌های بزرگ خریداران این جعبه‌ها هستند و آن‌ها را برای به صورت عمده خریداری می‌کنند تا هنگام بسته بندی محصولات خود دچار مشکل نشوند.

خرید عمده جعبه‌های مقوايی نسبت به خرید تکی آن‌ها بسیار به صرفه‌تر است. به همین دلیل صاحبان مشاغل با خرید عمده این جعبه‌ها در هزینه‌های جانبی تا حد زیادی صرفه جویی می‌کنند.

 

 

جعبه مقوایی سایز بندی‌های مختلفی دارد. به همین دلیل می‌توانید کلیه اجناس مورد نظر خود را درون این جعبه‌ها بسته بندی کنید. تنها نکته‌ای که هنگام خرید این جعبه‌ها باید به آن توجه داشته باشید کیفیت ساخت جعبه های مقوایی متنوع است؛ بنابراین هنگام خرید، محصولات چندین شرکت را ارزیابی کرده و سپس نسبت به سفارش عمده جعبه‌ها اقدام نمایید.

جعبه‌ای که پیتزای خوشمزه درون آن بسته بندی شده و به درب منزل ارسال می‌شود، جعبه چای، جعبه داروهای مختلف، جعبه کفش و حتی جعبه شیرینی همه در رده این جعبه‌ها قرار می‌گیرند که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید شده و به بازار عرضه شده‌اند.

 

چرا جعبه کادوی مقوایی متفاوت است؟

با توجه به نکات بیان شده می‌توان اغلب جعبه‌ها را در رده بسته بندی‌های مقوایی جای دارد؛ زیرا حتی جعبه‌های فانتزی و پارچه‌ای نیز دارای بدنه‌ای از جنس مقوا هستند؛ اما با وجود این که مواد اولیه این جعبه‌ها تقریباً یکسان است، رنگ بندی‌های متنوعی که برای ساخت جعبه‌ها در نظر گرفته شده آن‌ها را از هم مجزا می‌کند. یک جعبه کادویی زیبا که طراحی‌های بخصوصی روی آن دیده می‌شوند، بی‌شک با یک جعبه خمیر دندان یا یک جعبه شیرینی متفاوت است؛ بنابراین هنگام خرید جعبه‌های مقوايی باید به دسته بندی‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده توجه داشته باشید.

جعبه کادوی مقوایی گاه ساده و یک دست طراحی می‌شود و دارای بدنه‌ای یکرنگ است و بیشتری برای هدایای رسمی استفاده می‌شود و گاه از به هم فشرده شدن چند لایه مقوا به وجود می­آید که جعبه سخت نام دارد و برای بسته بندی هدایای مخصوص استفاده می‌شود. در هر صورت این تنوع رنگ‌ها و نقش‌ها و حتی نوع مقوای استفاده شده در انواع جعبه کادوی مقوایی است که این نسل از بسته بندی‌ها را از دیگر مدل‌ها مجزا می‌کند.

 برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت , هارد باکس , جعبه کادويی