جعبه‌های مقوایی  با اهداف مختلفی تولید و روانه بازار شده‌اند. اغلب جعبه‌هایی که برای بسته بندی محصولات مختلف از جمله هدایا استفاده می‌شوند از این نوع هستند.
هنگام بررسی جعبه‌های مقوایی آنچه ذهن کاربران را به خود مشغول می‌کند این موضوع است که جعبه خریداری شده بهتر است ساده باشد یا طرح دارد؟ جعبه‌هایی که ساده هستند، معمولاً تنوع رنگ‌های بیشتری دارند و نوع رنگ بندی آن‌ها بیشتر در نظر مشتریان جلب توجه می‌کند.
تصور کنید برای خرید جعبه‌های مقوایی به یک فروشگاه رفته‌اید و با یک قفسه جعبه ساده ولی رنگارنگ مواجه شده‌اید، اولین موضوعی که توجه شما را به سمت خودش جلب می‌کند چیست؟
با توجه به این که جعبه‌های ساده طرح و نقشی ندارند که حواس کاربر را پرت کنند، مشتری هنگام خرید این جعبه‌های مقوایی دقت بیشتری به خرج می‌دهد و می‌تواند کیفیت جعبه را به خوبی ارزیابی کند. همچنین با توجه به تک رنگ بودن این جعبه‌ها، کافی است یک رنگ خاص را برای بسته بندی هدیه یا محصولی که در نظر دارید انتخاب کنید و سردرگمی نخواهید داشت.
در نقطه مقابل این جعبه‌های مقوایی یکدست و ساده، جعبه‌هایی ارائه شده‌اند که طراح تمام تلاشش را برای ترکیب رنگ‌های مختلف جهت به نمایش گذاشتن نقش‌ها و طرح‌های مختلف روی جعبه به کار گرفته است. این جعبه‌ها اگر چه در نگاه اول بچه‌گانه به نظر می‌رسند و رسمیت ندارند، اما برای بسته بندی هدایای خاص و محصولاتی که می‌خواهید شادی را حتی در نوع بسته بندی آن‌ها نشان دهید گزینه مناسبی هستند.

 
خرید یک جعبه کادوی مقوایی اسرارآمیز
جعبه کادوی مقوایی می‌تواند بسیار ساده انتخاب شده باشد و ظاهر آن کلاسیک به نظر برسد. این انتخاب برای هدایایی مناسب است که قرار است به صورت رسمی به فردی ارائه شوند.
در نقطه مقابل هدایایی وجود دارند که برای دوستان یا خانواده خود تهیه کرده‌اید و سعی دارید آن را در یک جعبه کادوی مقوایی که با سلیقه آن‌ها سازگار است بسته بندی کنید، هنگام انتخاب جعبه کادو برای این هدایا آزادی عمل بیشتری دارید و می‌توانید از بین جعبه‌های ساده، طرح دار و جعبه‌هایی که طراحی خاص و متفاوتی دارند یک گزینه را انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید حس کنجکاوی طرف را هنگام دریافت کادو تحریک کنید، بهتر است هدیه را درون یک جعبه کادوی مقوایی با ساختار رمزآلود که طراح خاصی مانند نقشه گنج روی آن درج شده بسته بندی کنید. بسته بندی کادو در جعبه‌های تو در تو نیز می‌تواند هیجان دریافت هدیه را برای مخاطب بیشتر کند.
انتخاب جعبه کادو ساختار منظمی ندارد و بیشتر سلیقه‌ای است. بسته به سلیقه گیرنده و دریافت کننده هدیه، کادو می‌تواند در یک جعبه خاص بسته بندی شود. توجه داشته باشید که خاص بود جعبه صرفاً سبب متناسب بودن آن برای بسته بندی هدیه نیست. بلکه هنگام انتخاب جعبه کادوی مقوایی باید کیفیت و استحکام آن را نیز مورد ارزیابی قرار دهید.

  برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس ,هاردباکس ,hardbox,جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت ,  جعبه کادويي