جعبه سازی چیست؟

جعبه سازی به وسیله دستگاه‌های پیشرفته و به نحو احسنت توسط شرکت‌های ارائه کننده بسته بندی‌های متنوع انجام می‌شود. کمپانی‌های سرشناس از مقواهای با کیفیت جهت ساخت جعبه‌ها استفاده می‌کنند تا جعبه کادو، جعبه گل و... حین جابجایی دچار مشکل نشود.

همچنین تولید کنندگان در صنعت جعبه سازی توجه ویژه‌ای به رنگ بندی‌های در نظر گرفته شده برای جعبه‌ها دارند. به گونه‌ای که مشتری به راحتی می‌تواند جعبه مد نظرش را از بین جعبه‌های متنوع ارائه شده انتخاب و خریداری کند.

شاید با شنیدن این عنوان دچار سردرگمی شوید و متوجه نباشید که این صنعت جهت ساخت چه بسته بندی‌هایی در نظر گرفته می­شود! اما توجه به این نکته دارای اهمیت است که عنوان جعبه سازی جهت طراحی کلیه بسته بندی‌های موجود در بازار همانند جعبه‌های تن ماهی، بسته‌های مقوایی، بسته‌های ته قفلی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

جعبه سخت و کاربردهای آن

جعبه ­سخت را می‌توان با استفاده از مقواهای مقاوم و چسب بسیار با کیفیت تولید کرد. جهت ساخت این جعبه‌ها باید لابه‌لای مقواها را با چسب به خوبی بپوشایند و آن‌ها را بر روی هم فشار دهید. حتی برای محکم‌تر شدن جعبه می‌توانید اجسام سنگین را بر روی آن قرار دهید تا مقواها به خوبی به هم فشرده شوند.

اما ساخت جعبه های ­سخت با استفاده از این روش بسیار زمان بر و مشکل خواهد بود. همچنین با توجه به این که تمام قسمت‌های جعبه سخت فشار یکسانی را دریافت نمی‌کنند، ممکن است در برخی از قسمت‌ها مقواها به خوبی به هم چسبانده نشده باشند.

 امروزه از دستگاه‌های مکانیزه جهت ساخت جعبه ­سخت استفاده می‌شود. بنابراین تنوع جعبه‌های عرضه شده در بازار بیشتر شده است. به گونه‌ای که می‌توان این جعبه را در بسته بندی شیرینی‌های متنوع، وسایل الکترونیکی و... مشاهده کرد.

 

موارد استفاده از جعبه‌های سخت

عمدتاً جعبه ­سخت برای وسایلی استفاده می‌شود که در فواصل زمانی طولانی جابجا می‌شوند؛ بنابراین شرکت‌های تولید کننده بنا بر سفارش مشتری و کالایی که نیاز به بسته بندی درون این جعبه‌ها دارند، آن‌ها را در اندازه‌های متنوعی تولید می‌کنند.

جعبه‌های سختی که برای حمل وسایل الکترونیکی همانند لپ تاپ، تبلت و... تولید می‌شوند، از رنگ بندی‌های مناسبی برخوردار هستند. تا امکان چاپ مشخصات محصولات بر روی جعبه وجود داشته باشد.

 جعبه ­سخت  و سایر جعبه ­های متنوع را می‌توانید از جعبه سازی هیراد باکس خریداری کنید تا در صورت خرید عمده از تخفیف‌های مناسب این مجموعه بهره‌مند شوید.

برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت , هارد باکس , جعبه کادويي، حعبه پارچه ای ، جعبه سازی پارچه ای