طراحی و ساخت جعبه

طراحی و ساخت جعبه از اصول بخصوصی تبعیت می‌کند که رعایت کردن تک تک آن‌ها برای داشتن یک جعبه مناسب ضروری به نظر می‌رسد. اولین اصل در طراحی جعبه چگونگی برش دادن مقوا، پارچه و... برای ساخت آن است.

 به عنوان مثال اگر جعبه‌ای که قصد دارید بسازید شبیه به اشکال فانتزی است و بیشتر شبیه یک مثلث یا شش ضلعی می باشد تا یک مربع، باید برش‌های خاصی را برای ساخت آن بر روی مقوا ایجاد کنید؛ زیرا جعبه‌هایی که با این مشخصات طراحی می‌شوند باید دارای فضای کافی برای قرار دادن هدیه و ... باشند و انتخاب نکردن ابعاد مناسب برای آن‌ها و ایجاد برش‌های نامناسب بر روی کاغذ سبب می‌شود که جعبه پس از اتمام مراحل ساخت کوچک‌تر از حد مد نظر باشد و عملاً بلا استفاده باقی بماند.

 

همچنین مقوایی که برای ساخت جعبه در نظر گرفته شده باید از استقامت کافی برخوردار باشد و به راحتی خم و راست نشود؛ زیرا جعبه‌هایی که با استفاده از این مقواها طراحی و ساخته می‌شوند، قبل از این که به دست مصرف کننده برسند شکل ظاهری مناسبشان را از دست می‌دهند و شبیه به یک بسته که مطابق اصول استاندارد طراحی و ساخت جعبه ارائه شده نخواهد بود.

مراحل ساخت هارد باکس

مراحل ساخت هارد باکس همان‌گونه که از نام آن مشخص است نسبت به سایر بسته بندی‌ها نیاز به دقت بیشتری دارد و سخت‌تر است؛ زیرا این جعبه‌ها برای بسته بندی مواد غذایی یا اشیای ساده استفاده نمی‌شوند که پاره شدن جعبه مشکل خاصی را به وجود نیاورد.

درون این جعبه‌ها اشیای قیمتی مانند جواهران گران‌بها یا لوازم الکترونیکی ارزشمند مانند گوشی‌های هوشمند نوین بسته بندی شده و به دست مصرف کننده می‌رسند. بنابراین برای ساخت این جعبه‌ها از چندین لایه مقوایی استفاده می‌شود تا کیفیت جعبه بیشتر شده و بدنه آن به راحتی سوراخ و پاره نشود.

 

 این مقواها در هر لایه با چسبی بسیار قوی به هم چسبانده می‌شوند و پس از آن با استفاده از تجهیزات مناسب به یکدیگر فشرده می‌شوند. این عمل به گونه‌ای انجام می‌شود که پس از اتمام مراحل ساخت هارد باکس، کاربران تصور می‌کنند که یک لایه مقوایی ضخیم و ویژه برای طراحی جعبه سخت برش خورده و به طرز هنرمندانه‌ای برای ساخت جعبه‌ای با این کیفیت مورد استفاده قرار گرفته است.

 برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت , هاردباکس , جعبه کادويي