اگر قصد دارید هارد باکس را برای بسته بندی محصولاتتان انتخاب کنید، باید با نکات کلیدی جهت انتخاب این نمونه از بسته بندی‌ها آشنایی کافی داشته باشید. در غیر این صورت جعبه‌ای که برای قرار دادن محصول انتخاب می‌کنید با نوع آن متناسب نخواهد بود و در اولین نگاه، مشتری را از خریدی که انجام داده ناامید خواهد کرد.

نوع مقوا انتخاب شده برای ساخت جعبه

جهت ساخت هارد باکس باید از بهترین و مناسب‌ترین مقواهای موجود در بازار استفاده شده باشد. ضخامت این مقواها باید به یک اندازه در نظر گرفته شود تا هنگام چسباندن آن‌ها بر روی یکدیگر، هیچ قسمتی دارای برآمدگی یا فرورفتگی نباشد. مقواهایی که انتخاب می‌شوند در بیشتر مواقع به رنگ سفید هستند، زیرا مقواهایی که در لایه‌های میانی قرار دارند دیده نمی‌شود و بدنه جعبه نیز گاه به رنگ سفید انتخاب شده و گاه با رنگ‌های مختلف رنگ آمیزی می‌شود. حتی در برخی از مواقع پارچه‌های نرم و جذاب مخملی رویه جعبه را می‌پوشانند تا زیبایی آن خیره کننده باشد.

 

ابعاد و رنگ بندی انواع Hardbox

رنگ‌هایی که برای بدنه هارد باکس انتخاب می­شوند باید با رنگ نوشته‌هایی که قرار است برای معرفی محصول بر روی جعبه درج شوند همخوانی داشته باشند. همچنین اگر از چند رنگ برای زیباتر به نظر رسیدن جعبه استفاده شده، باید نمای ظاهری جعبه یکدست و زیبا به نظر برسد و رنگ‌ها با هماهنگی کامل به معرض نمایش گذاشته شده باشند.

پس از انتخاب نوع مقوا و رنگ بندی، باید به ابعاد استانداردی که برای طراحی انواع Hardbox در نظر گرفته شده توجه داشته باشید.

 مهم­ترین اصل در بسته بندی یک محصول، تطابق اندازه جعبه با اندازه کالا می‌باشد. زیرا اگر Hardbox انتخاب شده کوچک‌تر از اندازه مد نظر باشد، امکان قرار دادن محصول درون آن وجود نخواهد داشت و اگر جعبه سخت انتخاب شده بیش از حد بزرگ باشد، محصول بسته بندی شده درون آن جابجا می‌شود و امکان صدمه دیدن آن هنگام حمل و جابجایی بیشتر خواهد شد.

ابعادی که برای تولید انواع Hardbox استاندارد در نظر گرفته شده، این امکان را فراهم می‌کند که هر محصول با هر اندازه‌ای را که مد نظر دارید به راحتی بتوانید درون جعبه دلخواهتان بسته بندی کنید. هر چند اگر در میان جعبه‌هایی که به عنوان نمونه ارائه می‌شوند، آنچه مد نظرتان است وجود نداشته باشد، ثبت سفارش تولید جعبه‌های سفارشی نیز امکان پذیر می‌باشد.

  برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس ,هاردباکس ,hardbox,جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت ,  جعبه کادويي