هارد باکس که با نام جعبه سخت نیز شناخته می‌شود دارای دو قسمت است. قسمت درونی این جعبه از چند لایه مقوای نازک و مقاوم تشکیل شده است که با چسب مخصوص به هم می‌چسبند. بیرون این جعبه نیز گاه با مقواهای براق پوشانده می‌شود و طرح‌های زیبایی روی آن به چاپ می‌رسد و گاه از پارچه‌های ویژه همانند مخمل برای زیباتر به نظر رسیدن بیرونی جعبه استفاده می­شود.

هارد باکس با وجود این که نوع خاصی از بسته بندی است، توسط دستگاه‌های مکانیزه پیشرفته تولید می‌شود و کاربران نمی‌توانند به راحتی آن را در خانه بسازند؛ زیرا حتی اگر مقواهای ناز و چسب مورد نیاز را برای تهیه این جعبه فراهم کنید نمی‌توانید جعبه‌ها را به خوبی به یکدیگر فشرده کنید و فاصله ایجاد شده بین آن‌ها سبب افت کیفیت و استحکام جعبه می‌شود.

همچنین جعبه‌های سختی که توسط تولید کنندگان مختلف طراحی می‌شوند ظاهر بسیار مناسب‌تری برای بسته بندی محصولات مختلف دارند و با صرف هزینه مناسبی می‌توانید یک هارد باکس مناسب را با رنگ و سایز دلخواهتان تهیه کنید.

  برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس ,هاردباکس ,hardbox,جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت ,  جعبه کادويي