جعبه سخت که با نام هارد باکس نیز شناخته می‌شود نسل خاصی از بسته بندی است که از چندین لایه مقوایی به هم فشرده به وجود می‌آید. این بسته بندی‌ها برای اقلام حساس و شکننده استفاده می‌شوند. همچنین وسایلی که بسیار حساس و ظریف هستند مانند جواهرات گران‌بها را نیز می‌توانید درون هارد باکس‌ها قرار دهید.

نکاتی که هنگام طراحی و تولید هارد باکس رعایت می‌شود، این نسل از بسته بندی‌ها را با سایرین متمایز می‌کند. این جعبه­ ها مشتریان مخصوص به خود را دارند و اغلب محصولاتی که درون آن‌ها بسته بندی می‌شوند ارزش اقتصادی بالایی دارند. به عنوان مثال برای حمل یک عتیقه بی‌همتا که از روزگاران گذشته به یادگار مانده و در جهان هیچ همتایی ندارد، از جعبه سخت استفاده می‌شود. همین امر میزان اهمیت کیفیت ساخت جعبه سخت را مشخص می‌کند.

از دیگر مواردی که درون این جعبه‌ها قرار می‌گیرند می‌توان به محصولات پیرکس و شکستنی اشاره کرد؛ زیرا شیشه با وجود ظرافت‌های خاصی که دارد، بسیار در برابر ضربه حساس است و وارد شدن کوچک‌ترین فشاری به ظروف شیشه‌ای سبب شکستن و لپ پر شدن آن‌ها می‌شود. به همین دلیل این ظرف‌ها را درون هارد باکس قرار می‌دهند تا هیچ ضربه‌ای نتواند به محصولات آسیب وارد کند.

چند لایه بودن مقواهایی که جهت ساخت این محصولات استفاده شده، مهم‌ترین راز کیفیت ساخت بالای هارد باکس ها می‌باشد.

  برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس ,هاردباکس ,hardbox,جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت ,  جعبه کادويي