هارد باکس ها  و جعبه‌های ساخت به مدل‌های مختلف ساخته می‌شوند. این روزها طراحان نهایت خلاقیت خود را برای خلق جعبه‌های سخت متفاوت در نظر می‌گیرند.
رنگ و لعاب هارد باکس ها در انتخاب آن‌ها توسط مشتری بسیار تأثیرگذار است. برخی از طراحان علاقه‌مند هستند که تمام توانایی خودشان را برای خلق یک جعبه سخت با ظاهری متفاوت به کار ببرند. جعبه‌هایی که توسط این افراد ارائه می‌شوند دارای طراحی خاصی هستند و کاربرد آن‌ها توجه کاربران را به سمت خودش جلب می‌کند.
برخی دیگر از طراحان تمام ذوق و سلیقه خودشان را در خلق یک هارد باکس با رنگ بندی ویژه به خرج می‌دهند این افراد برای این که جعبه مورد توجه مشتریان قرار بگیرد، در برخی از مواقع از رنگ‌های متضاد استفاده می‌کنند.
استفاده از دو رنگ متضاد مشکی و زرد در کنار هم که یکی از رنگ‌ها برای بدنه جعبه به کار رفته باشد و دیگری برای درب جعبه استفاده شده باشد، یک تضاد رنگی جذاب و هیجان انگیز به وجود می‌آورد.
رنگ مشکی خنثی است و زرد یک رنگ هیجانی می‌باشد، طراحان با کنار هم قرار دارد این دو رنگ سعی دارند هارد باکس را از حالت خشک و یکنواخت خارج کنند. همچنین با وجود استفاده از یک رنگ خنثی رنگ جعبه خیلی روشن و هیجانی نخواهد بود و تمام کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند.
نوشته‌های روی هارد باکس می‌تواند تمام روی جعبه را بپوشاند یا این که تنها در قسمت رو یا کنارهای جعبه نوشته‌های مد نظر درج شده باشد.

  برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس ,هاردباکس ,hardbox,جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت ,  جعبه کادويي