هاردباكس معادل انگليسي جعبه سخت است. جعبه سخت همانطور كه از نامش پيداست عنواني براي جعبه‌هايي با جنسي مقاومتر و بافتي فشرده‌تر نسبت به جعبه‌هاي معمولي است.

هاردباكس‌ها از مقواهايي با بافت متراكم و فشرده توليد مي‌شوند به همين دليل بدنه يك هاردباكس به طور معمول بسيار مستحكمتر از ساير جعبه‌هاي مقوايي است.

ساخت جعبه هاردباكس هم به صورت يكدست و بدون هر گونه تزئيني انجام مي‌شود و هم با استفاده از پارچه يا چرم و يا رنگ، مزين شده و به بازار عرضه مي‌شوند. رويه پارچه‌اي و چرمي علاوه بر زيبايي ظاهر، استحكام بدنه هاردباكس را افزايش مي‌دهد. ظاهر شكيل و زيبا و طراحي خاص هاردباكسها، اين جعبه‌ها را به جعبه‌هايي محبوب تبديل كرده است.
هاردباكسها با قابليت چاپ برند يك كالا بر بدنه خود، مورد استفاده بخش‌هاي تبليغي شركت‌ها و ادارات قرار مي‌گيرند. رنگ‌هاي متنوعي كه بر بدنه هاردباكسها به كار مي‌روند باعث بالارفتن قدرت انتخاب مشتريان مي‌شود.

هاردباكس‌ها جعبه‌هايي مناسب براي قرار دادن اشياء قيمتي در داخل آنها است. همچنين بدنه محكم هاردباكس مانع از ضربه‌پذيري شيء داخل آن است؛ بنابراين مي‌توان هر وسيله‌اي را داخل هاردباكس قرار داد و به راحتي آن را جابه‌جا نمود. در طراحي،‌ تهيه و ساخت هاردباكسها، طراحان و تجهيزات خاصي به كار گرفته مي‌شوند.

 برچسب ها: جعبه سازي , حعبه سخت،هارد باکس ,هاردباکس ,hardbox,جعبه شکلات،جعبه لاکچری،جعبه گل،جعبه آجیل و خشکبار، جعبه مقوايي , جعبه فانتزي , جعبه لوکس , جعبه سرگرمي , جعبه مگنتي , جعبه ست تبليغاتي , جعبه ارگانايزر , جعبه سخت ,  جعبه کادويي